Sercan Bayram

HER ZAMAN ŞANS OLMUYOR

Ligin 7. haftasında Diyarbakır deplasmanındaydık. Birçok renktaşımız gibi ben de Afyon maçına benzer bir maç olacağını düşünüyordum. O maçta da kötü oynamış, bulabildiğimiz bir golle de 3 puanı kurtarabilmiştik. Maçın büyük bir bölümünü yerel sosyal medya kanallarının görüntülerinden, bazı teknik sıkıntılar olsa da izleyebildim. Rakibimizin zayıf olduğu ortada ama bizim de baskılı ve iyi bir futbol oynadığımız kesinlikle söylenemez. Dediğim gibi Afyon’da kazanmıştık ancak Diyarbakır’da aynı futbol şansı yanımızda olmadı. Futbol şansı genelde kötü futbol oynarken beklenilen bir olgudur ama “her zaman papaz pilav yemez” diye de bir söz var.

 

Gerçekten iyi futbol oynamıyoruz. Eksiklerimiz her hafta farklı şekillerde göz önüne geliyor. Manisa maçında da bu acı gerçek yüzümüze bir tokat misali çarptı. Hem kadro olarak, hem de takım bütünlüğü olarak onların birkaç gömlek gerisindeyiz. Sezon başından itibaren, hatta geçen sezonu da sayarsak iki sezondur kanatsız oynuyoruz. Bunu herkes bağıra bağıra söyledi ama yine de kanat transferi yapılmadı. Manisa FK’nın kanatlarının makine gibi işlediğini görünce de her şey yine ön plana çıktı. Tabi sıkıntı sadece kanatlarımızın zayıf olmasıyla da alakalı değil. Orta sahamız çok kolay geçiliyor, hücumda da İlyas Kubilay’ın ayağına bakıyoruz. O da az bir baskı görünce kilitleniyor. Bence Kubilay’ın dışında bir takım oyunu kurabilmeyi düşünmek lazım.  Ama İrfan hoca nasıl bir yol izleyecek bilemiyorum. Manisa FK maçının ikinci yarısıyla birlikte çift forvete dönmüştük. Bu maça da öyle başladık ama hücum bölgesine topu ulaştıramayınca, bunun da bir netice vermediği belli oldu. Eğer iyi futbol oynayamıyorsan, yapacağın olumlu mücadele bazen bir şekilde açığı kapatır. Lakin bizim oyun kurgumuzda maalesef mücadele de yok.

 

Durum hiç iç açıcı değil. Sezon sonunda ne yazık ki yine şampiyonluk zor görünüyor. Play-off maceralarımızın da ne gibi sonuçlar doğurduğu malum. Makas açılıyor. Böyle giderse daha da açılacak. Tribüne gelen insanlar mutlu olmuyor. 2-0’dan 2-2’ye gelen Manisa FK maçında bile insanlar evlerine aşırı düşünceli ve mutsuz bir şekilde gittiler. Samsunspor ekonomik açıdan seviye atlasa da sportif anlamda oturmayan onlarca nokta var.

 

İdari ve teknik yönetim nasıl bir çözüm arayışına girecek bilinmez ama taraftarın umudu gittikçe azalıyor…

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Yazarın Yazıları
REVİZYON14 Ekim 2019 HER ZAMAN ŞANS OLMUYOR10 Ekim 2019 TARAFTAR DAHA NE YAPSIN?06 Ekim 2019 ÇOK ÖNEMLİ GALİBİYET30 Eylül 2019 VİZYON24 Eylül 2019 ZEMİN, FUTBOL, GALİBİYET22 Eylül 2019 Lig'e Nasıl Başladık?18 Eylül 2019
ANA SAYFA YAZARLAR SAMSUN HABER SAMSUNSPOR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ SPOR DÜNYA MAGAZİN GALERİ VİDEO İLETİŞİM