Serdar Küçük

SİL BAŞTAN

Az gittik, uz gittik ama yine bir arpa boyu kadar yol gidemedik. Hasta sayısının Mart, Nisan aylarındaki vaka sayısına ulaşmasıyla bir anda başladığımız yere geri döndük.

Uzmanlar, bahar aylarında sonbaharın ve kışın daha kötü geçeceği konusunda uyarmıştı. Sağlık bakanımızın da her gün “maske, mesafe” diye diye dilinde tüy bitti. Ama gel gör ki ana caddeler, restoranlar ve özellikle kafeler hıncahınç doldu taştı. Dükkan önlerinde, cadde köşelerinde, çay ocaklarında diz dize, burun buruna maskesiz, mesafesiz sohbetler aldı başını gitti.

Hasta sayısı 4 binlere dayandı. Her gün bir yakınımız hasta olmaya başladı.

Milli Eğitim bakanımız, okulların ne kadar güvenli olduğunu gördük, dedi.

Hatta Uzaktan eğitim yapan sınıfların ara tatil sonrası yüz yüze eğitime başlayacak mı, başlamayacak mı konusu konuşulur oldu.

Çocuklarımız uzaktan eğitim derslerinde hep okulu çok özlediklerini dile getirip durdular. Ama okula gitmek bir yana yasaklar geri geldi. Okullar tamamen kapandı.

Yasaklar üzerimize karabasan gibi tekrar çöktü.

Anlayacağınız “yeni normal” sınavını kaybettik. Kırk beş günlük bir virüs sınavı daha başlamış oldu. Umarım bu süreci de en kısa zamanda atlatır, “yepyeni normal”lere kapı açarız.

YORUMLAR 2 yorum
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Sedat6 gün önce
İnşallah bu sefer daha bilinçli hareket eder fazla kayıp vermeden atlatırız.Saygılar.
Deniz Biber8 gün önce
Çok güzel yazmışsınız. Kaleminize sağlık.Yasaklar olmadan bizim insanlarımız tedbir almaz.Bakanlığında yanlış bilgilendirmesi ve heryerin açılması bizi bu duruma getirdi.
Yazarın Yazıları
ÖĞRETMEN24 Kasım 2020 SİL BAŞTAN18 Kasım 2020 HEDEF 202328 Ekim 2020 OTUZ İKİ BUÇUK YAŞ, YOLUN YARISI02 Ekim 2020 BAKMAK VE GÖRMEK20 Eylül 2020 İNSANLA GÜZEL01 Eylül 2020 GEÇMİŞ OLSUN GİRESUN23 Ağustos 2020 Covid19'un Kayıp Öğrencileri13 Ağustos 2020 PAYLAŞMAK03 Ağustos 2020 HEY BRO20 Temmuz 2020