Sağlam'dan TFF'ye Açık Mektup

Samsunspor teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, 2 ve 3. Lig'in belirsizliğini halen gidermeyen TFF'ye açık bir mektup yazdı.

Sağlam'dan TFF'ye Açık Mektup
+
-

 

Türkiye Futbol Federasyonu bugün yaptığı toplantı sonrasında Süper Lig ve TFF 1.Lig ile ilgili yol haritasını açıkladı.

Ancak 2 ve 3. Ligler ile BAL konusunda hiç bir açıklama yapmadı. Daha önce açıklanan 18 temmuz tarihinin öne çekilmesini beklerken TFF'nin bu ligleri adeta yok sayması ve hiçbir açıklama yapmaması tepkilere neden oldu. Bu duruma tepki gösterenlerden birisi de Samsunspor teknik direktörü Ertuğrul Sağlam oldu. Resmi sosyal medya hesabından bir mektup yayınlayan Sağlam TFF'ye çağrıda bulundu. Sağlam şu sözleri dile getirdi:

"İçinde bulunduğumuz süreçte futbol dünyasının yeni normale en kısa sürede uyum sağlaması hepimiz için son derece önemlidir. Bu bağlamda Futbol Federasyonumuzun bugün gerçekleştirilen toplantı sonrası Süper Lig ve TFF 1.Lig'ler konusunda takvimi netleştirmesini, söz konusu ligler için çok önemli bir gelişme olarak değerlendiriyorum. Bununla beraber TFF 2. ve 3. Liglerin devamı konusunda belirsizliğin sürmesi soru işaretlerine yol açmaktadır. Öyle ki; daha önce açıklandığı şekliyle ligin geri kalan bölümü için maçların 18 Temmuz'da başlaması sağlık tedbirlerinden bağımsız olarak takvim açısından da pek çok sorunu beraberinde getirmektedir. Açıklanan takvime göre 22 Ağustos'ta sona erecek olan TFF 2.Lig'in Play Off maçları 5 Eylül'de noktalanacaktır. Bu durum özellikle TFF 1. Lig'e yükselecek takımların önümüzdeki sezon için transfer ve kamp planlamasını oldukça zora sokmaktadır. TFF'nin bu şartlarda gelişmeleri yeniden gözden geçirip TFF 2 ve 3. liglerin maç takvimini netliğe kavuşturması kulüpler ve futbolcular için hayati önem taşımaktadır.

Saygılarımla

Ertuğrul Sağlam"


YORUMLAR 1 yorum
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Samsunsporlu35 gün önce
Evet, öne çekilmesi gerekirken hiç bir açıklama yapılmamış bile...
Tebrikleri Samimi Bulunmuyor
Tebrikleri Samimi Bulunmuyor
Samsunspor oyuncuları sözlerini tuttular
Samsunspor oyuncuları sözlerini tuttular
Terme'de Samsunspor'un 55. yıl coşkusu
Terme'de Samsunspor'un 55. yıl coşkusu
Eskişehirspor, Samsunspor'un şampiyonluğunu kutladı
Eskişehirspor, Samsunspor'un şampiyonluğunu kutladı
Atakum'da bin meşale Samsunspor için yandı
Atakum'da bin meşale Samsunspor için yandı
Samsun Coşkuyla Kutladı
Samsun Coşkuyla Kutladı
SIRADAKİ HABER

Copyright © 2020 Samsun Son Haber

ANA SAYFA YAZARLAR SAMSUN HABER SAMSUNSPOR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ SPOR DÜNYA MAGAZİN GALERİ VİDEO İLETİŞİM